Budowa igły do pena

igla do pena

 

Igła do pena składa się z 5 elementów z odkrywaną etykietą włącznie, która zawiera datę ważności i numer serii. Każda igła jest szczelnie zamknięta metaliczną zaślepką w górnej części igły zapewniając jej sterylność. Kolor etykiety informuje również o rozmiarze igły (fioletowy – igła 5 mm, żółta – igła 8 mm).

 

Korpus przykręcany do wstrzykiwacza służy do wciśnięcia igły do zbiornika.

 

Kaniula do podawania insuliny ze zbiornika pod skórę.

 

Osłona wewnętrzna chroni kaniulę przed uszkodzeniem, skrzywieniem, zgięciem lub niepożądanym zakłuciem.

 

Osłona zewnętrzna chroni wszystkie elementy igły do wstrzykiwacza oraz służy jednocześnie do przykręcania korpusu do wstrzykiwacza

 igla do pena

 

Przed otwarciem w całości skompletowana i zamknięta igła powinna wyglądać w ten sposób. Przekreślona cyfra „2” oznacza, że igły nie można używać 2 razy, czyli jest jednorazowego użytku. 

igla do pena

 

 

 

Cienkie ścianki igły to technologia, dzięki której średnica wewnętrzna igły jest większa przez co przepływ insuliny jest szybszy jednocześnie zmniejszając potrzebną siłę do wciśnięcia tłoka wtrzykiwacza.

 

Trójpłaszczyznowe ostrze zapewnia lepsze wkłucie igły w skórę, mniejszy opór, mniejszy wymagany nacisk, co przekłada się na mniejszy ból. Odpowiednia geometria ostrza zapewnia również wyższa wytrzymałość.

 

Opatentowana powłoka igły BD to unikatowe rozwiązanie będące własnością firmy BD. Igły pokryte są cienką warstwą smaru dzięki czemu tarcie podczas wkłucia jest znacząco zmniejszone podnosząc komfort iniekcji.

 

Elektropolerowanie to proces elektrochemiczny, który sprawia, że powierzchnia igły jest idealnie gładka. Taki sposób polerowania pozwala również idealnie ukształtować końcówkę, która zapewnia najmniej odczuwalne wkłucie.

 

 

 

Jakość igieł do penów BD Micro – Fine Plus

Igły do wstrzykiwaczy BD Micro-Fine Plus pasują do wszystkich wstrzykiwaczy stosowanych w leczeniu cukrzycy. Produkcja każdej igły rozpoczyna się od cienkiego paska, któremu nadaje się kształt rurki. Następnie zostaje zespawana przy pomocy wiązki promieni laserowych o dużej mocy. Zespolenie laserowa jest bardzo trwałym sposobem łączenia a stal stosowana do produkcji spełnia wymagania międzynarodowych standardów dla stali chirurgicznej. Pozwala to zachować wysoką jakość powierzchni igły i zwiększyć komfort wkłucia Dokładny proces produkcji igieł BD jest chronionym prawem własności firmy Becton Dickinson. Szlifowanie i elektropolerowanie zapewnia idealnie gładką powierzchnię usuwając pozostałe, drobne elementy na igle.

Sterylizacja i kontrola jakości

Wszystkie igły Micro Fine firmy Becton Dickinson są poddane sterylizacji promieniowaniem gamma, okres przydatności do użycia wynosi 5 lat. Kontrolę materiałów przeprowadza się zgodnie z wewnętrznymi procedurami firmy.

Igły spełniają normy:

- ISO 9626 - Rurki igieł ze stali nierdzewnej do produkcji wyrobów medycznych.

Dotyczy sztywnych rurek na igły ze stali nierdzewnej stosowanych w produkcji igieł podskórnych lub innych wyrobów medycznych, przede wszystkim do stosowania u ludzi. Norma określa wymiary, powierzchnię i właściwości cienkich rurek o rozmiarach 3,4 mm do 0,3 mm i rurek super cienkich o nominalnych rozmiarach 2,1 mm do 0,6 mm

- ISO 11608-2 - Igłowe systemy iniekcyjne do użytku medycznego - Wymagania i metody badań - Część 2: Igły”.

 Dotyczy jednorazowych, dwuostrzowych, sterylnych igieł do igłowych systemów iniekcyjnych do użytku medycznego spełniających wymagania ISO 11608-1. Wymagania i metody badań dla igłowych systemów iniekcyjnych (NIS) do użytku z igłami i z wymiennymi lub niewymiennymi pojemnikami.

- ISO 13485:2012 – „System zarządzania jakością – wyroby medyczne”.

Dotyczy organizacji chcących wykazać swoją zdolność do dostarczania wyrobów medycznych wg wymagań do celów przepisów prawnych.

Inne normy: NSAI, 93/42/EWG

Przy użyciu 100% systemu wizyjnego sprawdza się również różne parametry w trakcie kontroli procesu.Następnie dokonuje się kontroli końcowej, podczas której sprawdza się wymiary oraz właściwości funkcjonalne produktu.

 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.