Igły do penów

Igły do penów Micro – Fine Plus firmy Becton Dickinson to najwyższej jakości jednorazowe igły insulinowe dla chorych na cukrzycę. Zostały zaprojektowane tak, aby podskórne podawanie insuliny było stabilne, komfortowe i bezpieczne u pacjentów w każdym wieku. Igły do wstrzykiwaczy BD występują w rozmiarach 5 mm i 8 mm i są oznaczone odpowiednim kolorem. Igły są szczelnie zamknięte zapewniając sterylność oraz posiadają osłonę wewnętrzną chroniącą kaniulę i osłonę zewnętrzną chroniącą elementy igły jednocześnie służącą do przykręcania igły do pena. Igły wyprodukowane w najnowszej technologii dostosowane są do każdego etapu iniekcji, tak aby zapewnić pacjentom najwyższy komfort.

Igły do penów BD Micro Fine – korzyści dla pacjentów

Igły do penów wykonane w technologii cienkich ścianek umożliwiają szybszy przepływ insuliny, jednocześnie wymagają mniej siły potrzebnej do wciśnięcia tłoka wstrzykiwacza. W celu zmniejszenia bólu występującego w trakcie wkłucia ostrze zostało wykonane w technologii trójpłaszczyznowej. Jego geometria  została zaprojektowana tak, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość oraz maksymalnie zmniejszyć nacisk. Igły BD są przeznaczone zarówno dla celów prywatnych jak i do zastosowania w szpitalach, pamiętając jednak o użyciu osobnego zbiornika dla każdego pacjenta.

Uniwersalne igły BD do wszystkich penów insulinowych

Igły do penów BD Micro – Fine Plus to uniwersalne produkty dostosowane do korzystania ze wszystkimi penami insulinowymi. Igły dostępne są w dwóch rozmiarach, dzięki czemu pozwalają na dobranie odpowiedniej długości igły tak, aby głębokość wkłucia była odpowiednia dla pacjenta. Igły 5 mm są wystarczająco długie, aby przechodzić przez skórę, a jednocześnie na tyle krótkie, aby nie dopuścić do wstrzyknięcia domięśniowego. Wybór igły do wstrzykiwaczy insulinowych BD Micro-Fine™ Plus 5 mm istotnie zmniejsza szansę na wstrzyknięcie domięśniowe i może ograniczyć ryzyko wystąpienia hipoglikemii. Firma BD jest największym na świecie wytwórcą igieł do wstrzykiwaczy stosowanych w leczeniu cukrzycy, stale angażuje się w opracowywanie produktów i usług poprawiających możliwości leczenia cukrzycy i jakość życia osób chorych na cukrzycę.

igla do pena

 

 

 

 

Kaniula wytwarzana jest ze stali nierdzewnej. Natomiast powłoka kaniuli wykonana została z silikonu katalizowanego (od strony pacjenta) oraz silikonu niekatalizowanego (od przeciwnej strony). Zabezpieczenie oraz osłona wykonane są z polietylenu natomiast korpus z polipropylenu. Wszystkie produkty nie zawierają naturalnego lateksu.  

Igły do penów BD Micro – Fine Plus – normy jakości:

NSAI National Standards Authority of Ireland
ISO 9626 - Rurki igieł ze stali nierdzewnej do produkcji wyrobów medycznych
93/42/EWG - Dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych
ISO 11608-2 - Igłowe systemy iniekcyjne do użytku medycznego
EN ISO 13485:2012 - System zarządzania jakością

 

 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.