Igły do penów

Igły do penów Micro – Fine Plus firmy Becton Dickinson to najwyższej jakości jednorazowe igły insulinowe dla chorych na cukrzycę. Zostały zaprojektowane tak, aby podskórne podawanie insuliny było stabilne, komfortowe i bezpieczne u pacjentów w każdym wieku. Igły do wstrzykiwaczy BD występują w rozmiarach 5 mm i 8 mm i są oznaczone odpowiednim kolorem. Igły są szczelnie zamknięte zapewniając sterylność oraz posiadają osłonę wewnętrzną chroniącą kaniulę i osłonę zewnętrzną chroniącą elementy igły jednocześnie służącą do przykręcania igły do pena. Igły wyprodukowane w najnowszej technologii dostosowane są do każdego etapu iniekcji, tak aby zapewnić najwyższy komfort pacjentów.

Igły do penów BD Micro Fine – korzyści dla pacjentów

Igły do penów wykonane w technologii cienkich ścianek umożliwiają szybszy przepływ insuliny jednocześnie wymagają mniej siły potrzebnej do wciśnięcia tłoka wstrzykiwacza. W celu zmniejszenia bólu występującego w trakcie wkłucia ostrze zostało wykonane w technologii trójpłaszczyznowej. Geometria ostrza została zaprojektowana tak, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość oraz maksymalnie zmniejszyć nacisk. Igły BD są przeznaczone do celów prywatnych jak i do zastosowania w szpitalach, pamiętając jednak o użyciu osobnego zbiornika dla każdego pacjenta.

Uniwersalne igły BD do wszystkich penów insulinowych

Igły do penów BD Micro – Fine Plus to uniwersalne produkty dostosowane do korzystania ze wszystkimi penami insulinowymi. Igły dostępne w dwóch rozmiarach pozwalają na dobranie odpowiedniej długości igły tak, aby głębokość wkłucia była odpowiednia dla pacjenta. Igły 5 mm są wystarczająco długie, aby przechodzić przez skórę, a jednocześnie na tyle krótkie, aby nie dopuścić do wstrzyknięcia domięśniowego. Zmiana na igły do wstrzykiwaczy insulinowych BD Micro-Fine™ Plus 5 mm istotnie zmniejsza ryzyko wstrzyknięcia domięśniowego i może ograniczyć ryzyko wystąpienia hipoglikemii. Firma BD jest największym na świecie wytwórcą igieł do wstrzykiwaczy stosowanych w leczeniu cukrzycy, stale angażuje się w opracowywanie produktów i usług poprawiających możliwości leczenia cukrzycy i jakość życia osób chorych na cukrzycę.

igla do pena

 

 

 

 

 

Kaniula jest wykonana ze stali nierdzewnej. Powłoka kaniuli wykonana została silikonu katalizowanego (od strony pacjenta) oraz silikonu niekatalizowanego (od przeciwnej strony). Zabezpieczenie oraz osłona wykonane są z polietylenu natomiast korpus z polipropylenu. Wszystkie produkty nie zawierają naturalnego lateksu.  

Igły do penów BD Micro – Fine Plus – normy jakości:
NSAI National Standards Authority of Ireland
ISO 9626 - Rurki igieł ze stali nierdzewnej do produkcji wyrobów medycznych
93/42/EWG - Dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych
ISO 11608-2 - Igłowe systemy iniekcyjne do użytku medycznego
EN ISO 13485:2012 - System zarządzania jakością

 

 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.